W gminie Lasowice Wielkie, w miejscowości Jasień, mieszkańcy oraz goście będą mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowych obchodach Nocy Świętojańskiej. Wydarzenie to rozpocznie się jutro, 22 czerwca, na terenie sportowym znajdującym się obok sali wiejskiej.

Pierwszego dnia festiwalu zaplanowano szereg atrakcji. Program obejmuje między innymi różnorodne konkurencje sportowe, ocenę i późniejsze wpuszczenie na wodę wieńców świętojańskich oraz zabawy taneczne. W planach jest również dyskoteka specjalnie przeznaczona dla najmłodszych uczestników oraz tradycyjne poszukiwanie kwiatu paproci.

Kolejny dzień, czyli 23 czerwca, przyniesie kolejne emocje. Hitem niedzieli będzie oficjalne otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego. Po jego inauguracji, na sąsiednim boisku trawiastym odbędzie się turniej piłkarski. Dodatkowo, na uczestników czekają występy artystyczne i kabaretowe, „Bajkowy bieg po byle czym” – zabawa dla najmłodszych oraz kolorowy festiwal. Wieczór zakończy dyskoteka, która rozpocznie się o 20:00.

Przez cały weekend, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, dla miłośników piłki nożnej przygotowano specjalną strefę kibica EURO 2024. Ponadto, dla zainteresowanych będą prowadzone bezpłatne konsultacje kardiologiczne. Dla ochłody w upalne dni przewidziano także kurtynę wodną.

Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są sołtys Gabriela Prochota, Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jasieniu.