W nadchodzącym sezonie III ligi, dwa kluby z Opolszczyzny ponownie staną do rywalizacji. MKS Kluczbork, stały uczestnik grupy III, znów będzie reprezentować swoje miasto na tym poziomie rozgrywek. Dołączy do nich Stal Brzeg, który jako nowicjusz w tym towarzystwie, będzie chciał pokazać swoją wartość na tle bardziej doświadczonych rywali.

Zarówno MKS Kluczbork jak i Stal Brzeg mają już zaplanowane przygotowania do następnej rundy rozgrywek. Pierwsze treningi obu drużyn zaplanowano na początek lipca, jednak zawodnicy nie będą bezczynni już wcześniej. Wszyscy otrzymają indywidualne plany pracy, które mają pomóc im utrzymać formę i przygotować się do zbliżających się zmagań.

Kluczborczanie mają w planach przeprowadzenie pięciu meczów kontrolnych, co pozwoli ocenić formę zawodników i ewentualnie wprowadzić korekty do taktyki. Stal Brzeg rozegra jeden spotkanie mniej, ale częściej będą gospodarzami tych pojedynków. Ciekawostką będzie bezpośrednie starcie obu naszych zespołów, które pozwoli przetestować siły przed właściwymi rozgrywkami.

Początek sezonu zaplanowany jest na 3 sierpnia. Zarówno MKS Kluczbork, jak i Stal Brzeg, są gotowe do rywalizacji i mają zamiar dobrze zaprezentować się na boiskach III ligi.