Świetlica „Parasol”, znajdująca się w Kluczborku, po raz kolejny zorganizowała tradycyjne wydarzenie – piknik rodzinny. Było to nie tylko spotkanie dla uczestników placówki, ale również miejsce, w którym mogli spędzić czas ze swoimi najbliższymi i opiekunami. Wszyscy zgromadzeni wyrażali entuzjazm i radość z udziału w imprezie.

Zlokalizowana obok kluczborskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Świetlica Terapeutyczno-Wychowawcza „Parasol”, co roku organizuje rodzinne pikniki. Ten rok nie był wyjątkiem, a miejsce wydarzenia to piękny ogród przy domu rekolekcyjnym księży Sercanów w Kluczborku.

Kierownik placówki, Angelika Pawłowska, podkreśla, że organizowane są one przede wszystkim dla uczczenia Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca, a także w oczekiwaniu na zbliżające się zakończenie roku szkolnego. Istotnym elementem jest także pokazanie dzieciom, jak powinno wyglądać prawdziwe święto rodziny oraz inspirowanie rodziców do spędzania więcej czasu z dziećmi.

Podczas imprezy mieliśmy okazję obserwować wiele różnych atrakcji, w tym rowerową wycieczkę wokół kluczborskiego zbiornika, występy artystyczne dedykowane rodzicom, zabawy i śpiewy przy ognisku, do których na gitarze akompaniował Piotr Rewienko. Nie zabrakło również różnych smakołyków przygotowanych przez rodziców uczestników pikniku.