W dniu 10 czerwca, w poniedziałek, na drodze krajowej numer 45, na odcinku pomiędzy lokalizacjami Jasień i Lasowice Wielkie, miało miejsce dramatyczne zdarzenie drogowe. Bezpośrednio w nie zaangażowany był ambulans przewożący pacjentkę. W wyniku tego zdarzenia, obrażenia odniosły trzy osoby.

O tragicznym incydencie służby ratownicze zostały poinformowane o godzinie 13.00. Samochód karetki poruszał się trasą prowadzącą od Opola do Kluczborka.

Podczas jednego z licznych zakrętów na trasie pomiędzy Jasieniem a Lasowicami, ambulans niespodziewanie „wpadł” na prawe pobocze. Po kilku metrach jazdy po poboczu i rowie, pojazd uderzył przodem w przepust wodny. Odbijając się od niego, następnie uderzył w drzewo, gdzie ostatecznie zatrzymał swoją jazdę – relacjonuje aspirant sztabowy Dawid Gierczyk, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. – Wskazane jest aby zauważyć, że ambulans nie korzystał z sygnałów uprzywilejowania, ani dźwiękowych, ani świetlnych.

W chwili zdarzenia w ambulansie znajdowały się trzy osoby: kierujący pojazdem ratownik medyczny oraz ratowniczka siedząca obok niego, a także pacjentka przewożona na tylnym miejscu pojazdu.