Trzej rodzeni kuzyni z miast Byczyna i Doruchów, Miłosz Mendel oraz Patryk i Dawid Łyczyńscy, od zawsze przepojeni byli pasją do motocykli. Pokonanie jednej z najbardziej znanych tras rajdowych na świecie – Paryż – Dakar, stało się marzeniem, które postanowili wspólnie spełnić. Pragnęli odczuć na własnej skórze to, co uczestnicy legendarnego rajdu.

Gdy wyprawa miała rozpocząć swoje pierwsze etapy, przydarzył się niespodziewany i pechowy incydent. Jeden z nich, podczas pobytu w dżungli, został ukąszony przez jadowitego pająka, co spowodowało natychmiastowe przerwanie podróży i pobyt w szpitalu. Jednak mimo to, nie zraziło to żadnego z kuzynów do kontynowania tej niezwykłej misji.

Pod hasłem „Afrykańskie wyzwanie”, po krótkim okresie rekonwalescencji wrócili do swojego planu. Ignorując przeciwności losu, wrócili na afrykańskie bezdroża, gotowi podjąć się wyzwania pokonania trasy, która obecnie została przeniesiona do Arabii Saudyjskiej z powodu zagrożenia terroryzmem. Ta historia stanowi doskonały przykład determinacji i pasji, które pomimo różnych trudności, nie gaśnie.