Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (NSPJ) w Kluczborku, ks. dr Piotr Kutynia, i p. Iwona Baldy z Parafialnej Rady Duszpasterskiej, byli pierwszymi osobami, które odwiedziły nasze plenerowe studio. W trakcie rozmowy mieli okazję opowiedzieć o historii oraz codziennym życiu parafii, która obejmuje „młodszą część” miasta Kluczbork.

Parafia NSPJ działa już od 37 lat i obecnie zmaga się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest remont dachu kościoła. Kosztorys inwestycji szacowany jest na milion złotych. Z tego powodu parafia zdecydowała się na organizację specjalnej zbiórki funduszy poprzez sprzedaż symbolicznych cegiełek. Cegiełki będzie można kupić po mszach świętych w każdą czwartą niedzielę miesiąca. Dodatkowo, dla tych, którzy chcieliby wesprzeć remont, uruchomione zostało specjalne konto bankowe.

Głosząc apel o wsparcie, goście naszego plenerowego studia Radia Doxa podkreślają, że każda forma pomocy jest nieoceniona. To pierwszy w tym roku plener, który organizujemy, a jego celem jest pomoc wspólnocie parafialnej.