Wspólnotę mieszkańców Duczowa Wielkiego, małej miejscowości położonej w gminie Wołczyn, województwie opolskim, przeraził pożar drewnianej stodoły. Ogromne płomienie zniszczyły budynek do cna, a walka z żywiołem wymagała zaangażowania ośmiu strażackich zastępów, które nie ustawały w swoich wysiłkach przez wiele godzin.

Przybyłe na miejsce jako pierwsze trzy jednostki strażackie, natychmiast stwierdziły, że sytuacja jest poważna. Cały budynek był już wtedy pochłonięty przez ogień. Do tego, płonąca w środku stodoły słoma tylko potęgowała skutki ognia. Strażacy wezwali dodatkowe siły, łącznie z jednostkami z sąsiedniego powiatu namysłowskiego. Dzięki temu, ogień został opanowany przez strażaków z PSP Kluczbork i PSP Namysłów, a także OSP Strzelce, OSP Włochy, OSP Wołczyn, OSP Gierałcice oraz OSP Wierzbica Górna.

Sytuację dodatkowo skomplikowało runięcie konstrukcji dachu podczas działań gaśniczych. Strażacy nie byli w stanie uratować budynku, który uległ niemal całkowitemu spaleniu. Przyczyny wybuchu pożaru pozostają na razie nieznane.