W powiecie kluczborskim, na terenie Opolszczyzny, miejscowi rolnicy podjęli unikalną inicjatywę. Postanowili oni założyć sklep stacjonarny, który zlokalizowany jest w Kluczborku. W tym miejscu oferują klientom produkty własnej produkcji. Podkreślając oryginalność pomysłu, warto zaznaczyć, że prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju inicjatywa prowadzona przez rolników w tym regionie.

Sklep mieści się przy ulicy Piłsudskiego w Kluczborku i rozpoczął swoją działalność na początku marca. Jakub Famuła, właściciel sklepu, wyjaśnia jak doszło do powstania tej oryginalnej inicjatywy. Dotychczas sprzedawali swoje produkty, pochodzące z gospodarstwa „Kozi Dar” w Chudobie, w sklepie „Poli Kala”, specjalizującym się w greckich artykułach spożywczych. Jednak nie wszystkim klientom odpowiadał piątek jako jedyny dzień sprzedaży. Stąd narodził się pomysł na stworzenie sklepu, który byłby dostępny dla klientów przez niemal cały tydzień. Realizacja pomysłu zajęła rolnikom półtora miesiąca.

Sklep oferuje szeroki asortyment produktów. Przede wszystkim klienci mogą tu znaleźć różnorodne rodzaje serów kozich. W ofercie znajdują się sery wędzone, podpuszczkowe oraz te o zróżnicowanych smakach, przyprawione ziołami, orzechami czy ziarnami. Klienci mają również możliwość zakupu świeżego mleka koziego dostarczanego codziennie oraz jogurtów kozich.