Piotr Pośpiech, walczący o fotel burmistrza Kluczborka, wraz z komitetem „Stąd Jesteśmy”, ma ambitny plan wprowadzenia w obrębie gminy nieodpłatnej sieci komunikacyjnej. Celem tej inicjatywy jest umożliwienie mieszkańcom wszystkich sołectw swobodnego dojazdu do kluczowych miejsce na terenie miasta.

„Naszym priorytetem, jak deklaruje komitet wyborczy „Stąd Jesteśmy”, jest uruchomienie gminnej siatki komunikacyjnej. Dostępność oraz możliwość przemieszczania się po terenie całej gminy to kwestie fundamentalne dla naszych mieszkańców, co potwierdzają praktyki innych samorządów” – przekonuje Piotr Pośpiech.

Chociaż obecnie w Kluczborku działa już jedna linia komunikacji gminnej, plan Piotra Pośpiecha i komitetu „Stąd Jesteśmy” przewiduje uruchomienie minimum czterech takich linii.

„W Kluczborku mamy już pewną formę transportu publicznego i to jest plus. Została ona ustanowiona po zamknięciu dla pieszych i rowerzystów przejścia prowadzonego przez firmę Wagrem łączącego ulice Kilińskiego, Fabryczną oraz Dworcową. Jednak nie jest to w pełni funkcjonalna komunikacja. Gmina Kluczbork obejmuje aż 23 sołectwa oraz liczne ulice miasta, co sprawia, że obecna sieć komunikacyjna jest niewystarczająca. Nasza propozycja zakłada obsługę całej gminy, umożliwiając mieszkańcom wsi swobodny dojazd do Kluczborka” – tłumaczy kandydat na burmistrza.