10 marca, ostatniej niedzieli, około 20 minut po szesnastej, najbardziej ruchliwe miejsce w Kluczborku – skrzyżowanie ulic Wolności i Moniuszki – stało się miejscem kolizji dwóch samochodów.

Prowadzący dostawczy pojazd marki Fiat Fiorino, wyjeżdżając z ulicy Wolności, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Fiatem Seicento. Ten drugi poruszał się w tym czasie ulicą Moniuszki, kierując się w stronę stacji PKS.

Sytuację na drodze dodatkowo komplikowały płyny wyciekające z pojazdów oraz rozbite szkło na jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia, a obaj kierowcy byli trzeźwi.

Po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast na miejsce zostali wezwani strażacy z JRG w Kluczborku, którzy podjęli działania mające na celu usunięcie szkła i płynów z drogi, aby zapobiec kolejnym kolizjom.

Zarówno kierowca Fiata Fiorino, jak i jego odpowiednik zza kierownicy Fiata Seicento, zostali ukarani mandatami przez policję. Pierwszy za spowodowanie kolizji poprzez wymuszenie pierwszeństwa, natomiast drugiemu funkcjonariusze policji zarzucili jazdę z nieodpowiednio włączonym kierunkowskazem.