26 marca to data, na którą zaplanowano spotkanie dwóch kandydatów ubiegających się o stanowisko burmistrza Kluczborka – Jarosława Kielara oraz Piotra Pośpiecha. Wydarzenie to ma mieć miejsce w Kinie Bajka i będzie transmitowane w Radia Opole. Jednakże, czy dojdzie do debaty tematycznej między tymi dwoma politykami?

Piotr Pośpiech, aktualnie pełniący rolę wicewojewody oraz startujący w wyborach z ramienia KWW „Stąd Jesteśmy”, wyzwał urzędującego burmistrza Kielara do udziału w debacie, która koncentrowałaby się wyłącznie na sprawach związanych z funkcjonowaniem szpitala oraz ochroną zdrowia mieszkańców Kluczborka. Jak podkreślił Pośpiech, niezadowolenie społeczności zarówno lokalnej jak i internetowej jest duże – dlatego warto omówić fakty dotyczące tej problematyki.

Pośpiech zaprosił Kielara do dyskusji na temat decyzji, które są według burmistrza korzystne dla miasta. W opinii Pośpiecha, rozmowa na temat ochrony zdrowia powinna mieć miejsce między dwoma głównymi kandydatami na burmistrza, w miejscach takich jak ratusz czy urząd miejski. Zamiast koncentrować się na okrągłych stołach dyskutujących o ochronie zdrowia, powinniśmy porozmawiać o tym bezpośrednio – argumentował Pośpiech.

Na odpowiedź Kielara nie trzeba było czekać długo. Burmistrz Kluczborka zasugerował, że prawdopodobnie zdecyduje się na udział w debacie razem ze starostą Mirosławem Bireckim, jednak chciałby wcześniej dowiedzieć się, jaki będzie charakter tej dyskusji.