Szkoła Rolnicza w Bogdańczowicach, położona niedaleko Kluczborka, rozpoczęła budowę nowego internatu. Wartość tego projektu wynosi prawie 13 milionów złotych. Fundusze na realizację tej inwestycji zostały przekazane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które pełni rolę organu prowadzącego dla tej oświatowej placówki.

Nowy internat będzie mógł pomieścić 90 uczniów, którzy będą zamieszkiwać w 3-osobowych pokojach. Każdy moduł mieszkalny będzie wyposażony w łazienkę oraz aneks kuchenny. Dyrektor szkoły, Mirosław Krzyształowicz, jest pełen entuzjazmu odnośnie tego projektu, opisując go mianem 'trzech nowoczesnych stodół’.

Krzyształowicz podkreśla, że obecnie są na etapie prac rozbiórkowych i przygotowawczych. W ich ramach powstaje techniczna droga dojazdowa niezbędna do przeprowadzenia dalszych prac budowlanych. Dyrektor z zadowoleniem zauważył, że wiosna nadeszła wcześniej niż zwykle, co umożliwi rozpoczęcie prac fundamentowych już w marcu.

Szkoła boryka się z brakiem miejsc w obecnych trzech internatach. Zmusza to dyrekcję do korzystania z dodatkowych miejsc w Kluczborku. Nowy internat ma na celu rozwiązać ten problem i zapewnić wygodne warunki mieszkaniowe dla wszystkich uczniów.