Na drodze krajowej DK45, na odcinku między Opolem a Kluczborkiem, doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Informację o tym dramatycznym zdarzeniu służby ratunkowe otrzymały o godzinie 16.53. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia, konieczne było lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na miejscu zdarzenia.

W składzie pojazdów biorących udział w tym wypadku pojawił się bus typu dostawczego. Ten straszny incydent miał miejsce na 133 kilometrze drogi krajowej numer 45, w miejscowości Trzebiszynie, leżącej w powiecie kluczborskim.

Według Piotra Grzegorka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, przyczyny tych tragicznych wydarzeń nie są jeszcze do końca jasne. Wiadomo jedynie, że kierujący pojazdem stracił kontrolę nad swoim pojazdem, co doprowadziło do jego wyjechania z drogi i uderzenia w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu, natomiast druga zmarła później w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń. Jak ustalono, w samochodzie jechało trzech mężczyzn.