Dokładnie przed godziną 14.00 w dniu 17 października, służby ratownicze z Kluczborka zostały zaalarmowane o tragicznym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze krajowej numer 11, prowadzącej z Kluczborka do Olesna.

W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce wypadku wysłano dwa zespoły straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kluczborka, jeden zespół z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bąkowa, ekipę ratownictwa medycznego oraz policję.

W wyniku niefortunnego zdarzenia, które miało miejsce w pobliżu basenu w Bąkowie, samochód osobowy marki Honda Civic uległ uszkodzeniom. W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Strażacy udzielili jednej z nich kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu, a następnie przekazali ją na ręce personelu Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przetransportował poszkodowaną osobę do szpitala – takie informacje przekazał młodszy kapitan Karol Grzyb, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Podczas trwania akcji ratowniczej droga była tymczasowo zablokowana, a później ruch odbywał się wahadłowo. Policja z Kluczborka prowadzi śledztwo w celu ustalenia przyczyn tego tragicznego wydarzenia.