Mecz siatkówki pomiędzy zespołami BBTS Bielsko-Biała oraz Mickiewicz Kluczbork był pełen nieprzewidywalnych zwrotów i wspaniałych akcji z obu stron. Po długim i emocjonującym pięciosetowym starciu, celebracji zwycięstwa mógł się oddać team z Bielska-Białej.

Pierwsze dwie partie były niesamowicie wyrównane, mimo że ostatecznie to bielszczanie mogli cieszyć się z wygranych. W pierwszym secie, gospodarze momentami miały przewagę, prowadząc nawet 23:19, jednak Mickiewiczowi udało się pogonić za wynikiem, dzięki imponującej serii czterech punktów. Niestety dla kluczborskiej drużyny, te punkty okazały się ostatnimi zdobytymi w tej części meczu.

W drugiej odsłonie oba zespoły konsekwentnie utrzymywały swoje pozycje w pobliżu siebie pod względem zdobytych punktów, ale to goście odrobili minimalną przewagę. Mickiewicz prowadził tylko raz – na samym starcie seta (2:0), jednak po tym momencie musiał nieustannie gonić wynik, co ostatecznie nie przyniosło rezultatów.

Stan gry diametralnie się zmienił w dwóch następnych setach, gdzie drużyna gospodarzy dominowała na całej linii, co potwierdzają punkty zdobyte przez bielszczan – 12 i 15 w trzecim oraz czwartym secie. Przewaga w trzecim secie została ustalona praktycznie od razu, już przy stanie 10:1, zaś w czwartej tak duża różnica wynikała głównie z imponującej serii w ostatniej części meczu.