Pamiętny mecz piątej kolejki Tauron 1 Ligi zakończył się triumfem siatkarzy z Mickiewicza Kluczbork, którzy wygrali na własnym boisku 3:1 przeciwko MKS Będzin. Zgodnie z tym wynikiem, każda drużyna w tych rozgrywkach doznała już przynajmniej jednej porażki.

Na starcie tego spotkania, MKS Będzin miał pozycję lidera po zakończeniu czterech serii rozgrywek. Do tamtego momentu byli jedynym klubem pierwszoligowym, który nie poniósł jeszcze żadnej porażki.

Mimo początkowego prowadzenia Mickiewicza Kluczbork 7:4, MKS Będzin szybko przejął kontrolę nad grą. Pierwszego seta zakończyli zwycięsko, utrzymując swoją przewagę do samego końca i wygrywając 25:23, lecz musieli być czujni aż do ostatniej wymiany.

W drugim secie sytuacja znacząco się odmieniła – Mickiewicz Kluczbork bezapelacyjnie przejął ster gry. Ich dominację najlepiej ilustruje końcowy wynik, który wynosił 25:15 na korzyść gospodarzy.

Trzeci set również większość czasu układał się na korzyść kluczborczan, choć przewaga nie była już tak imponująca jak w drugim secie. Siatkarze z MKS-u nie dawali za wygraną i naciskali na rywali, ale ostatecznie to Mickiewicz Kluczbork zwyciężył po zaciętej końcówce, wygrywając 27:25. Co ciekawe, ani razu nie musieli bronić piłki setowej.