Mecz siatkówki pomiędzy drużyną MCKiS Jaworzno a Mickiewiczem Kluczbork, który miał miejsce w sobotę 21 października, nie przyniósł oczekiwanych rezultatów dla drużyny gospodarzy. Trener Tomasz Wątorek nie zdołał poprowadzić swojej drużyny do zwycięstwa w tym pierwszoligowym spotkaniu.

Siatkarze z Jaworzna ciągle walczą o ustabilizowanie swojej pozycji w Tauron Pierwszej Lidze. Po rozegraniu sześciu kolejek, zawodnicy z Jaworzna zgromadzili na swoim koncie zaledwie 3 punkty, z czego 2 uzyskali za jedno zwycięstwo. W meczu z Mickiewiczem Kluczbork, jaworznianie pokazali swoje słabości – problemy z przyjęciem i atakami za linią boiska. Wygrali tylko jeden set – drugi, który był najbardziej wyrównanym fragmentem meczu i zakończył się wynikiem do 22. Przez resztę meczu, jaworznianie nie byli w stanie utrzymać tempa, przegrywając do 17, do 16 oraz do 19.

Aktualnie MCKiS Jaworzno plasuje się na niskiej, 12. pozycji w tabeli ligowej. W nadchodzących starciach zdecydowanie przydałoby im się zdobycie pełnej puli punktów, jednak ich następny przeciwnik pochodzi ze środka stawki, co sugeruje, że spotkanie może być trudne. Kolejny mecz siatkarze z Jaworzna rozegrają już w najbliższą sobotę, tym razem w Krakowie.