Tego wtorkowego wieczoru, po godzinie 20:30, doszło do zatrważającego wypadku na trasie pomiędzy miejscowościami Cząstekowo i Graniczna Wieś, które leżą w obszarze powiatu gdańskiego, w województwie pomorskim. Ze względu na nieznane czynniki, kierowca samochodu osobowego utracił kontrolę nad swoim pojazdem, skutkując tym tragicznym zdarzeniem – uderzeniem w drzewo. Smutnym rezultatem tego incydentu był śmierć dwóch młodych ludzi w wieku 19 i 20 lat.

Młodszy brygadier Robert Węsierski, dyżurny kierujący Stanowiskiem Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku, przekazał informacje prasowej agencji PAP o tej nieszczęśliwej kolizji drogowej. Opowiedział o tym, jak samochód osobowy marki BMW zderzył się z drzewem. Niestety, mimo podejmowanych prób ratunkowych w postaci resuscytacji krążeniowo-oddechowej, nie udało się uratować dwóch młodych pasażerów – dziewiętnasto- i dwudziestolatka.

Węsierski dodatkowo zaznaczył, że trzeci mężczyzna, który także znajdował się w samochodzie podczas zdarzenia, doznał obrażeń barku. Po wypadku został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala, aby otrzymać odpowiednie leczenie.