Mariusz Łysiak, pełniący jednocześnie funkcję trenera i prezesa klubu, wyraża jego ambicje na nadchodzący sezon. Ma w planach osiągnąć co najmniej tak dobry wynik jak w ostatnich rozgrywkach, a przede wszystkim dąży do awansu do najlepszej „ósemki”. Podkreśla przy tym, że im lepszą pozycję uda się zdobyć w fazie zasadniczej, tym większe prawdopodobieństwo na powodzenie w ewentualnym ćwierćfinale.

Łysiak zaznacza, że końcowy wynik jest wynikiem wielu czynników, w tym ewentualnych kontuzji. Jednak marzy o powtórzeniu osiągnięcia z poprzedniego sezonu, czyli zajęciu piątej pozycji. Przyznaje jednak, że to nie będzie łatwe zadanie, biorąc pod uwagę sytuację finansową klubu. Bez silnych sponsorów w rodzaju państwowych spółek skarbowych, budowanie zespołu musi opierać się na dostępnych zasobach finansowych.

Na podstawie wieści transferowych, trener prognozuje kolejny wzrost poziomu rozgrywek Tauron 1 ligi. Według niego, nadchodzący sezon będzie jeszcze bardziej wymagający niż poprzedni. Wśród drużyn, które zbudowały silne składy, wymienia takie zespoły jak BBTS Bielsko-Biała, MKS Będzin, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Avia Świdnik, Arka Chełm czy Gwardia Wrocław.