W powiecie kluczborskim doszło do zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie. Kobieta, prowadząca samochód osobowy, miała w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Dalsze prowadzenie pojazdu uniemożliwił jej inny uczestnik ruchu drogowego. Za swoje czyny, 52-letnia kobieta musi teraz liczyć się z konsekwencjami prawnymi, które mogą objąć karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz surową grzywną.

Incydent miał miejsce na początku tygodnia. Komendantura Policji w Kluczborku otrzymała zgłoszenie od świadka, który dostrzegł i zatrzymał nietrzeźwą kobietę za kierownicą. Funkcjonariusze natychmiast skierowali patrol w miejsce zdarzenia.

Na miejscu policjanci spotkali zgłaszającego mężczyznę, który zdał relację z obserwowanych wydarzeń. Informował, że jechał swoim autem, kiedy zauważył zaparkowane na poboczu samochód, a w nim kobietę spożywającą alkohol – opowiada aspirant sztabowy Dawid Gierczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Mężczyzna zatrzymał się obok samochodu, jednak zobaczywszy to, kobieta odjechała. Pomimo jej niebezpiecznej jazdy, świadek nie zrezygnował i kontynuował próby zmuszenia jej do zakończenia jazdy.

Apogeum sytuacji nastało, gdy po kilku kilometrach 52-latka zdecydowała się zatrzymać. Mężczyzna, który jechał za nią, podszedł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Niezdolna do kontynuacji jazdy, kobieta opuściła pojazd i skierowała się do najbliższego budynku mieszkalnego.