W sobotę, 19 sierpnia, nieco przed 18:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze. Jak się okazało, źródłem zagrożenia było miejsce przy ulicy Ligonia w Kluczborku, gdzie płonął zarówno garaż, jak i zaparkowane w nim auto marki Porsche.

Po otrzymaniu informacji o pożarze, do akcji skierowano 3 jednostki straży pożarnej z JRG Kluczbork oraz 2 dodatkowe z OSP Kuniów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia płonącego obiektu. Przerażająca siła pożaru była wyraźnie widoczna. Jednak dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu strażaków udało się szybko zlokalizować epicentrum ognia i skutecznie stłumić pożar.

Na skutek pożaru doszło do całkowitego zniszczenia auta marki Porsche oraz garażu wraz ze wszystkim co było w nim przechowywane. Ponadto kilka innych samochodów zaparkowanych na terenie posesji uległo nadpaleniu.

Aktualnie trwają badania mające na celu ustalenie przyczyny pożaru. Sprawę bada policja. Szczęśliwie pomimo tak groźnego incydentu, nikt nie odniósł żadnych obrażeń.