Cztery dodatkowe pojazdy dołączyły do floty PKS Kluczbork, które zostały skierowane na mniej uczęszczane trasy obsługiwane przez tego przewoźnika. Nowe autobusy zasiliły między innymi linie: Kluczbork – Komorzno, Kluczbork – Roszkowice i Kluczbork – Szymonków.

Z czterech nowych pojazdów, jeden jest marki IVECO i posiada 28 siedzeń, podczas gdy pozostałe trzy mają po 22 miejsca. Na zakup tych autobusów Starostwo Powiatowe w Kluczborku uzyskało finansowanie w wysokości 2 milionów złotych z programu Polski Ład dla terenów popegeerowskich. Dodatkowo wkład własny samorządu wyniósł 100 tysięcy złotych.

Starosta kluczborski, Mirosław Birecki, potwierdził, że czarne autobusy zostały odpowiednio oznakowane i są już w użyciu na lokalnych trasach. Wskazał również, że nie na każdej trasie jest wymagany duży autobus i te nowe pojazdy doskonale dopełniają ofertę PKS Kluczbork.

Niewątpliwym atutem jest ich wydajność energetyczna. Zdecydowanie są bardziej ekonomiczne od większych autobusów, zużywając o 50% mniej paliwa. Co więcej, każde miejsce jest wyposażone w port USB, co z pewnością spodoba się fanom elektroniki, którzy będą mogli naładować swoje urządzenia podczas podróży.