W niedzielę, 25-go czerwca, o godzinie 19:45, funkcjonariusze policji patrolujący ulicę Kościuszki dostrzegli grupę trzech osób konsumujących alkohol w przestrzeni publicznej.

W skład grupy wchodzili mieszkaniec Kluczborka oraz para obywateli Ukrainy. Policjanci przystąpili do legitymowania osób, które łamały prawo poprzez spożywanie alkoholu na otwartym powietrzu.

Intencją stróżów prawa było ukaranie winowajców mandatem. Sytuacja zaczęła się komplikować, gdy jeden z mężczyzn, obywatel Ukrainy, zaczął protestować i agresywnie zachowywać się w stosunku do policjantów, popychając ich.

Funkcjonariusze byli zmuszeni zareagować na agresywne zachowanie mężczyzny i go obezwładnili. Jednakże partnerka agresora próbowała wymusić na policjantach uwolnienie mężczyzny, posługując się gazem. Została również szybko obezwładniona przez policjantów.

Trzecia osoba – mieszkaniec Kluczborka – nie ingerowała w interwencję i bez sprzeciwu przyjął mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Zatrzymani obywatele Ukrainy zostali poddani badaniu alkomatem. Oznaczało to prawie 0,9 promila alkoholu we krwi u 46-letniej kobiety i 1 promil u jej 35-letniego partnera. Mężczyzna został następnie zatrzymany i przewieziony do aresztu.

Oba zatrzymane osoby będą teraz musiały stawić czoła konsekwencjom swoich działań i odpowiedzą za atak na funkcjonariuszy służby porządkowej.