Centrum Kultury w Kluczborku oficjalnie potwierdziło listę artystów, którzy wystąpią na sierpniowym festiwalu „Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae”. Rozpoczęła się również dystrybucja biletów na to wydarzenie, które będzie miało miejsce w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym w Bąkowie.

Dyrektor Centrum Kultury w Kluczborku, Jarosław Paluch, z entuzjazmem przedstawia program festiwalu: „12 sierpnia widzowie będą mieli okazję podziwiać na scenie takie zespoły jak Mayoroots z Kielc, Dawid Porta z zespołu Jafia oraz kluczborski zespół Vibes and Power”. Wśród atrakcji festiwalowych Paluch szczególnie podkreśla występy zespołu Rebel Idrens i Brinsley Forde, który jest główną gwiazdą festiwalu. Ten zespół nie tylko promuje miasto Kluczbork, ale również tradycje muzyki reggae związane z tym miastem. W ramach festiwalu zaprezentuje się też wiele innych znakomitych artystów, takich jak Cheeba, Reggaenerator, Berka czy NatKa Polka – wokaliści uczestniczący w nagraniu płyty tego zespołu.

Paluch podkreśla również znaczenie warsztatów bębniarskich, które odbędą się około południa i poprowadzi je Adam Mościcki z Maleo Reggae Rockers. „Warsztaty te są otwarte dla wszystkich, ale co ciekawe, wezmą w nich udział również osoby niepełnosprawne” – mówi Paluch. „Realizujemy projekt 'Razem w kulturze’, który ma na celu zaangażowanie osób niepełnosprawnych w organizację wydarzeń kulturalno-artystycznych. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą do aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym. Uczestnicy projektu będą mieć okazję do współpracy z artystami, obsługi gastronomicznej czy dbania o porządek na terenie festiwalu.”

Koszt organizacji festiwalu wynosi około 40-45 tysięcy złotych. Na finansowanie wydarzenia Urząd Marszałkowski przekazał dotację w wysokości 25 tysięcy złotych.