Piękna i upalna pogoda zachęca do wyjęcia z szafy wakacyjnej garderoby. Mieszkańcy Kluczborka mogą już korzystać z popularnych kąpielisk, do których bez wątpienia zaliczają się 3 poniższe lokalizacje.

Zalew Kluczborski

Największe jezioro w okolicy Kluczborka. Jego brzegi są często wykorzystywane do rekreacji i kąpieli. Wokół jeziora znajdują się również miejsca do grillowania, wypożyczalnie sprzętu wodnego i tereny rekreacyjne. Kąpielisko jest już otwarte i jak każdego roku cieszy się niesamowitą popularnością wśród mieszkańców miasta.

Kąpielisko Rędzińskie

Akwen zlokalizowany w pobliżu Kluczborka, na rzece Stobrawie. Jest to popularne miejsce do kąpieli i wypoczynku w okresie letnim. Kąpielisko Rędzińskie oferuje również inne atrakcje, między innymi zadbaną plażę, boiska sportowe i tereny rekreacyjne.

Kąpielisko w Bierawie

Bierawa to niewielka miejscowość położona niedaleko Kluczborka. Tam znajduje się kąpielisko nad zalewem Bierawskim. Oferuje ono plażę, pomosty oraz możliwość korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Jezioro Turowskie

Znane jezioro, które oferuje piękne plaże i miejsca do kąpieli. Można tam również uprawiać sporty wodne, takie jak żeglarstwo, kajakarstwo czy wędkarstwo. Wokół jeziora znajdują się również tereny rekreacyjne, gdzie można odpocząć, spacerować lub organizować pikniki.