Mówi się, że nie ten, kto dał życie, lecz ten, kto kocha i wychowuje, zasługuje na miano prawdziwego rodzica. Coś w tym jest, gdyż zdarza się, że obcy ludzie są lepsi niż własna rodzina z krwi. W Kluczborku, jak każdego roku, postanowiono zorganizować imprezę poświęconą właśnie rodzinom zastępczym. Opiekunowie wraz z dziećmi mogli w dniu swojego święta wspólnie spędzić czas, korzystając z przygotowanych w tym celu atrakcji.

80 rodzin zastępczych w samym Kluczborku

Rodzice zastępczy będą potrzebni zawsze, bez względu na czasy, w których żyjemy. Świetnie widać to na przykładzie Kluczborka, w którym pod opieką rodzin zastępczych znajduje się aż 115 dzieci. Opieką nad dziećmi zajmuje się z kolei aż 80 rodzin zastępczych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z dumą przyznaje, że rodziców zastępczych stale przybywa. Pracownicy przyznają jednocześnie, że wciąż potrzeba więcej opiekunów. Dzieci po przejściach niestety wciąż przybywa, a nikt tak nie zasługuje na lepszy los, jak właśnie dzieci. Wiele osób doskonale to rozumie, oferując najmłodszym pomoc i wsparcie, a także miłość, której nie otrzymali od rodziców.

Impreza dla rodzin zastępczych w Kluczborku

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowano na terenie pałacu w Pawłowicach. Tamtejszy ogród idealnie sprawdził się w roli miejsca na imprezę dla rodziców zastępczych i dzieci. Wydarzenie przypominało radosny festyn. Nie zabrakło atrakcji w postaci dmuchanych zjeżdżalni, konkursów, animacji i warsztatów dla dorosłych i dzieci. Zadbano o to, by nikt się nie nudził, a czas spędzony wspólnie stał się źródłem wielu pozytywnych wspomnień.

Bycie rodzicem zastępczym daje wiele pozytywnych emocji, jednak wiąże się również z licznymi wyzwaniami. Dzieci poszukujące rodziców zastępczych to dzieci z problemami, będące często po traumatycznych przeżyciach. W związku z tym rodziny zastępcze mogą liczyć na bezpłatne wsparcie ze strony psychologów i prawników. Bycie rodzicem zastępczym jest ciężką pracą, ale dającą mnóstwo satysfakcji.