Rozmaici przestępcy, a zwłaszcza złodzieje, poczynają sobie coraz śmielej. Z reguły wynika to z braku złodziejskiego doświadczenia lub głupoty. Sami zdecydujcie, co było powodem napaści na grupę nastolatków w centrum miasta. Dwaj młodzi napastnicy nie zdążyli uciec daleko z łupami.

Nastolatkowie przerażeni

Grupa nastolatków, spędzających wspólnie czas w centrum Kluczborka, nie spodziewała się żadnego zagrożenia. Tak było do czasu, aż grupę zaczepiło dwóch młodych mężczyzn z nożami w dłoniach. Nastolatkowie byli przerażeni, dlatego bez wahania oddali wszystkie wartościowe rzeczy, jakie mieli przy sobie. Ku uldze nastoletnich dzieci, napastnicy po zabraniu przedmiotów oddalili się.

Nastolatkowie na szczęście nie mieli zamiaru udawać, że nic się nie stało. Być może napastnicy sądzili, że dzieciaki będą zbyt wystraszone, by donosić na policję. Tymczasem funkcjonariusze zebrali wszystkie dostępne informacje od poszkodowanych już kilkadziesiąt minut po zdarzeniu. Rozpoczęto śledztwo, które nie zapowiadało się najłatwiej. Ilość informacji była skąpa. To jednak wystarczyło.

Młodzi mężczyźni zatrzymani

Napaść z nożem uznaje się za naprawdę poważne przestępstwo. Nawet jeśli napastnicy chcieli tylko zastraszyć nastolatków, nie mogą liczyć na łagodne traktowanie. Za kradzież z nożem w ręku grozi aż do 12 lat więzienia. Takiego wyroku mogą spodziewać się młodzi mężczyźni z Kluczborka, którzy napadli na nastolatków.

Policjanci szybko trafili na trop młodych napastników. Nie minęło kilka godzin, jak podejrzani trafili na komisariat w Kluczborku. Złodziejami okazali się mężczyźni w wieku 19 i 21 lat. Ze względów bezpieczeństwa innych mieszkańców miasta, napastnicy spędzą najbliższe 3 miesiące w więzieniu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i obecnie oczekują na sprawę w sądzie.

Nastolatkowie odzyskali swoje przedmioty, warte w sumie około 3 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej akcji policji, złodzieje nie zdążyli sprzedać łupów.

Przeczytaj również: https://markionline.pl/2022/04/napadl-na-wspollokatorke/.