Święta Bożego Narodzenia już dawno za nami. Od tamtej pory wiele się wydarzyło i niekoniecznie są to pozytywne tematy. Warto jednak osłodzić sobie rzeczywistość odrobiną radości, w czym może pomóc nagroda dla Kluczborka za piękne iluminacje świąteczne. Miasto wygrało w konkursie organizowanym przez firmę Energa.

Kluczbork oświetlony najpiękniej w województwie

Kluczbork ilością blisko 5 tysięcy głosów pokonał konkurencję i stał się najpiękniej oświetlonym miastem w województwie opolskim. Burmistrz miasta nie krył zadowolenia z faktu, iż sprzęt AGD o wartości ponad 10 tysięcy złotych trafi do potrzebujących. Nagroda jest dla miasta zupełną niespodzianką, co tym bardziej sprzyja poczuciu radości.

Zeszłoroczna edycja konkursu organizowanego przez dystrybutora energii elektrycznej, firmę Energa, była już 13 edycją plebiscytu. Kluczbork zwyciężył konkurencję po raz pierwszy, tworząc piękne instalacje świąteczne na terenie miasta. To duże wyróżnienie, za którym stoją osoby głosujące na miasto za pośrednictwem strony internetowej. Zachęcić ludzi do bezinteresownego oddania głosu nie jest łatwo, co tylko potwierdza nieodparty urok kluczborskich iluminacji świątecznych.

Sprzęt AGD trafi do potrzebujących z Kluczborka

Nagrodą w konkursie zorganizowanym przez firmę Energa był sprzęt AGD. W skład kompletu urządzeń o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych wchodzi między innymi lodówka, mikrofalówka, pralka i lampa bakteriobójcza. Te urządzenia otrzymało kluczborskie Hospicjum im. Ojca Pio.

Pozostały sprzęt również trafi do potrzebujących. Swoją część otrzyma Caritas, Świetlice Parasol i lokalny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzięki temu z nowych sprzętów skorzysta wiele osób. Pracownicy organizacji wspierających nie ukrywają, że sprzęt AGD jest dodatkową, pozytywną niespodzianką. Z pewnością zostanie dobrze wykorzystany.

Przyznamy szczerze, że lubimy pozytywne wiadomości, zwłaszcza jeśli dotyczą korzyści czerpanych przez wiele osób. Pamiętajcie, by każdego dnia skupiać się na czymś pozytywnym i choć na chwilę oderwać się od negatywnych wiadomości non stop przekazywanych w mediach.