Jeśli nie lubicie aktywności fizycznej, być może zachęcą Was do tego zmodernizowane obiekty sportowe w Kluczborku. Miasto z dumą ogłosiło, że Unia Europejska udzieliła wsparcia finansowego w wysokości 1,2 miliona złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na modernizację aż pięciu obiektów sportowych w powiecie.

Ulepszanie obiektów sportowych w całym województwie

Aktywność fizyczna jest ważna, zwłaszcza w dobie żywności przetworzonej. Dzieci i dorośli coraz więcej czasu spędzają na siedząco, a to bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia i kondycji. Nic więc dziwnego, że Unia Europejska chętnie wspiera finansowo modernizacje obiektów sportowych.

Odnawiając tereny do sportu i rekreacji, samorządy starają się zachęcić przede wszystkim dzieci i młodzież, do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W związku z tym w Kluczborku modernizacją objęte będą głównie obiekty sportowe przy szkołach, między innymi przy Zespole Szkół Licealno-Technicznych, czy Zespole Szkół nr 2.

Ulepszeń doczeka się również hala sportowa przy ulicy Mickiewicza. Hala OSiR zyska nową nawierzchnię i podobna renowacja odbędzie się również na kampusie sportowym Stobrawa.

Łącznie w województwie modernizacje odbędą się w aż 60 miejscach, co w sumie pochłonie około 30 milionów złotych. Kwota dofinansowania dla województwa wynosi nieco ponad 12 milionów złotych. Resztę pieniędzy dołożą gminy.

Jak przekonać się do aktywności fizycznej?

Aktywność fizyczna może być źródłem fantastycznej rozrywki, o ile dobrze się do niej zabierzemy. Najtrudniejsze są początki, kiedy organizm ma słabą kondycję. Wiele szkód wyrządzają również same szkoły, które nie poświęcają dzieciom dostatecznej uwagi, jeśli chodzi o organizowanie zajęć sportowych. Bo rzucenie dzieciom piłki siatkowej lub koszykowej to żadna nauka.

Warto więc wspólnie z rodziną zastanowić się, co jest fajniejsze. Basen, bieganie truchtem, a może siłownia? Dajcie sobie czas na wypróbowanie wszystkiego. Pamiętajcie, że to nie wyścigi, a znakomita okazja do wyjścia z domu i rozprostowania kości!

Więcej na temat aktywności fizycznej przeczytasz tutaj: https://www.kondycja.pl/jak-zmotywowac-sie-do-do-aktywnosci-fizycznej/.