Patrząc na dokonania pana Jerzego Krzciuka można powiedzieć, że starość to jedynie stan umysłu. Być może dokonania 83-letniego kulturysty i jego rekordy będą dla Was motywacją, by nie zamykać się w domu i nie rezygnować z marzeń!

220-kilogramowa sztanga i 20 pompek

Jerzy Krzciuk znajduje się w aż 70 wzmiankach w Księdze Polskich Rekordów i Osobliwości. Udźwignięcie 220-kilogramowej sztangi i zrobienie z nią 20 pompek było kolejnym rekordem sympatycznego 83-latka, który swoją energią i dobrym humorem dosłownie zaraża.

Pan Jerzy jest sportowcem już od 66 lat. Początkowo był piłkarzem, później bokserem, a ostatecznie kulturystą. To właśnie kulturystyce poświęcił najwięcej swojego czasu i energii. Sport ten stał się prawdziwą pasją pana Jerzego, który nie przestał bić rekordów nawet po osiemdziesiątce!

Silnego seniora pilnuje żona i lekarz, ale ich wysiłki, by zatrzymać pana Jerzego w domu, spełzają na niczym. Sportowiec przyznał, że lekarz ostrzega go przed udarem spowodowanym przez wzmożony wysiłek fizyczny, ale on sam uważa, że prędzej dostanie udaru, gdy zostanie w domu. 83-latek nie wyobraża sobie rezygnacji ze sportu, któremu poświęcił całe życie.

Zapalony kulturysta i mors

Jakby tego wszystkiego było mało, pan Jerzy jest także morsem. Można powiedzieć, że jest prekursorem morsowania w Kluczborku. Sportowiec zanurza się w zimnej wodzie każdego roku od 20 lat. Jak sam wyliczył, spędził w lodowatej wodzie w sumie ponad 500 godzin! I pomyśleć, że my nie jesteśmy w stanie wziąć nawet zimnego prysznica!

Pan Jerzy Krzciuk jest barwną postacią, która reklamuje Kluczbork na całą Polskę. Jego podejście do życia i energia motywują do działania. I chociaż nie każdy z nas będzie wielkim sportowcem, to samo podjęcie się aktywności fizycznej będzie ogromnym sukcesem. Codzienne spacery, jazda na rowerze, czy regularne wizyty na basenie mogą wiele zmienić, jeśli chodzi o zdrowie i samopoczucie.

W zmianie swojego życia na lepsze pomoże Ci ten artykuł: Poznaj 10 zasad zdrowego stylu życia!