29 sierpnia w niedzielę o godzinie 18:00 odbył się koncert charytatywny pod tytułem „Prawdziwych Cyganów już nie ma”. Celem zbiórki była pomoc 7-letniej Róży Kamińskiej z Kluczborka.

Koncert odbył się w hali OSiR przy ulicy Mickiewicza. Organizowany został przez Starostwo Powiatowe bezpłatny dojazd autobusowy z całego powiatu. Wstęp był darmowy ale w trakcie prowadzona była zbiórka dla dziewczynki. Róża Kamińska choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Już raz otarła się o śmierć, gdy doznała wstrząsu septycznego, jednak dalej walczy. Obecnie niestety musi walczyć też z mielinolizą mostu mózgu oraz licznymi krwiakami w mózgu. Dziewczynka odbywa rehabilitację w klinice Budzik w Warszawie. Poprzez długie leżenie w łóżku i powstały zanik mięśni na nowo musi uczyć się chodzić. Krwiaki w mózgu zaburzają funkcje poznawcze Róży – czeka ją dalsza rehabilitacja ruchowa i neurologiczna.

W ramach koncertu charytatywnego wystąpili:

  • Agnieszka Cząstka-Niezgódka, mezzosopran
  • Marian Chrobok, tenor
  • Wojciech Poprawa, tenor
  • Janusz Frączek, fortepian
  • Igor Solonenko, skrzypce.

Róży Kamińskiej z Kluczborka można również pomóc wpłacając datki poprzez: Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” Ślężna 114s/1, 53-111 Wrocław

lub poprzez przekazanie 1% podatku – KRS 0000086210.