Seryjni włamywacze z Kluczborka ujęci!

Okradli mieszkańców na ponad 15 000 złotych.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne włamania do domów na terenie powiatu kluczborskiego. Pierwszy z mężczyzn ma 21, drugi 29. W ich mieszkaniach policja zabezpieczyła skradziony sprzęt.

Pierwsze zgłoszenia o włamaniach dotarły na komendę na początku wakacji. Policjanci zabezpieczyli ślady i zajęli się dokładną ich analizą. Możliwe było przeglądnięcie zapisów monitoringu oraz przesłuchanie świadków. Pewne aspekty pozwalały śledczym podejrzewać, że włamania są ze sobą powiązane.

Na szczęście funkcjonariuszom udało się ustalić tożsamość włamywaczy. Głównym celem kradzieży był zwykle sprzęt elektroniczny i pieniądze. Część sprzętu zabezpieczono w ich mieszkaniach. Dodatkowo w mieszkaniu 29-latka znaleziono amfetaminę.

Finalnie podejrzanym postawiono aż siedem zarzutów dotyczących włamania i kradzieży. Dodatkowo starszy ze sprawców będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających. Póki co na mężczyzn sąd nałożył zakaz opuszczania kraju i dozór policji, wraz z zabezpieczeniem majątkowym.

Co grozi sprawcom? Nawet do 10 lat włamania. Ponadto za posiadanie środków psychoaktywnych – kolejne 3 lata.