Niedziela w Kluczborku upłynie pod znakiem wyjątkowych urodzin. Zespół muzyczny Big Roll Band, działający przy Centrum Kultury w tym mieście, obchodzi bowiem swoje 15-lecie. Organizatorzy zapowiadają niesamowity koncert uświetniony udziałem utalentowanych muzyków i wokalistów. Gościem specjalnym wieczoru będzie Grzegorz Nagórski, jeden z najlepszych puzonistów jazzowych w Polsce.

Zespół Big Roll Band powstał z inicjatywy Kluczborskiego Domu Kultury. Składają się na niego trzy sekcje instrumentów dętych oraz rozbudowana sekcja rytmiczna, grająca różnorodną muzykę – od jazzu, przez latino, aż po rocka. Pod czujnym okiem dyrygenta Rolanda Mendla, członkowie zespołu nieustannie doskonalą swoje umiejętności. W historii Big Roll Bandu pojawiło się wiele wspólnych występów z renomowanymi artystami, takimi jak Grażyna Łobaszewska, Joachim Mencel, Alicja Majewska, Mark Parker czy Stan Fortuna.

W ramach świętowania 15-lecia zespołu, organizatorzy planują koncert charytatywny. Dochód z zebranych datków podczas koncertu przekazany zostanie na Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 19:00 w Hali OSIR w Kluczborku, w niedzielę, 25 lutego.