Od roku 2002 stanowisko burmistrza miasta Kluczbork zajmuje Jarosław Kielar. Ten doświadczony polityk ma już na swoim koncie wiele sukcesów, ale nie zamierza spocząć na laurach. Z pełnym entuzjazmem ogłosił niedawno, że w najbliższych wyborach ponownie wystartuje po reelekcję.

Kielar jest przekonany, że podczas jego kadencji udało się zrealizować wiele znaczących dla miasta projektów. Jako jeden z najważniejszych wymienia budowę obwodnicy Kluczborka. Dumą burmistrza jest fakt, że Kluczbork zalicza się do niewielu miast mogących poszczycić się pełnym okrężnym systemem obwodnic. Dla Kielara, jest to dowód na to, że cechuje go zdolność skutecznego realizowania długoterminowych planów.

Przekonany jest także, że budowa obwodnicy to efekt owocnej współpracy wielu osób przez kilka kadencji. Z dumą podkreśla, że w Kluczborku potrafią rozmawiać o problemach bez wdawania się w niepotrzebne konflikty.

Burmistrz Kielar planuje spotkanie z mieszkańcami, które ma na celu podsumowanie mijającej kadencji. Wydarzenie to będzie również okazją do przedstawienia planów na przyszłość. Wśród nich dominują kwestie związane z odnawialnymi źródłami energii.

W Kluczborku działają już pierwsze instalacje fotowoltaiczne, które znajdują się przy krytej pływalni oraz budynku Urzędu Miasta. Planowane są kolejne instalacje, w tym przy Centrum Bajka i Szkole Podstawowej nr 5. Burmistrz ma także ambicje dotyczące rozwoju klastra i spółdzielni energetycznej. Mieszkańcy mogą też liczyć na nową krytą pływalnię – gmina posiada już gotowy projekt tej inwestycji.