W poniedziałek wieczorem, dokładnie o 21.30, dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w Chudobie, powiat kluczborski. Alarmujący był strażak Ochotniczej Straży Pożarnej. Na sygnał ruszyły jednostki straży pożarnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku i Oleśnie, wspomagane przez miejscową OSP z Chudoby.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w środku ogarniętym płomieniami budynku znajduje się jedna osoba. Strażacy natychmiast wprowadzili specjalną rotę do wnętrza domu w celu ewakuacji owej osoby – kobiety. Mimo podjętych działań i wielkiego zaangażowania ratowników, nie udało się jej niestety uratować – takie smutne informacje przekazali strażacy z kluczborskiej komendy.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na podań dwóch strumieni wody do płonącego pomieszczenia na parterze budynku oraz na zapewnieniu oświetlenia terenu dla potrzeb działania policji.

Na miejscu zdarzenia pojawił się też Oficer Operacyjny Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku, który nadzorował bieżące czynności oraz wspierał koordynację działań ratunkowych. Prowadzone są obecnie czynności mające na celu ustalenie przyczyny tragicznego pożaru.