Członkowie Polskiego Związku Emerytów i Rencistów (PZEiR) w Kluczborku to grupa, której pasja znajduje odzwierciedlenie w zamiłowaniu do jazdy na dwóch kółkach. W bieżącym roku miłośnicy rowerów obchodzili swój 21 sezon pełen przygód i wypraw. Ich wspólne przejażdżki suma summarum wyniosły ponad 10 tysięcy kilometrów.

Pierwsza wyprawa tego roku miała miejsce 19 kwietnia. Pomimo kapryśnej i deszczowej aury, seniorzy nie dali za wygraną i ruszyli w drogę. Wydarzenie to pokazało, że dla nich każda pogoda jest odpowiednia do jazdy na rowerze.

Sezon zakończyli dopiero 11 października. W tym okresie wyruszyli na aż 27 eskapad o łącznym zasięgu ponad 800 kilometrów. Mieli okazję odwiedzić takie miejsca jak Chocianowice, tężnie w Wołczynie czy Makowe Wzgórze w Praszce. Nie zabrakło także wspólnego grzybobrania w Starym Oleśnie. Najdalej jednak ich trasa prowadziła na Jasną Górę.

– Józef Ogórek jest opiekunem naszej grupy rowerowej. To on wyznacza trasy i dostarcza nam informacji o miejscach, które mamy okazję zwiedzać – mówi Irena Kowalczyk, przewodnicząca ZEiR w Kluczborku. – Dzięki temu nie dość, że dbamy o swoje zdrowie przez aktywność fizyczną, to jeszcze poszerzamy swoją wiedzę, co jest dla nas bardzo cenne.

15 listopada rowerowi entuzjaści spotkali się na podsumowaniu sezonu. Ten najbardziej aktywny z nich otrzymał nagrodę w postaci roweru, ufundowanego przez starostę Mirosława Bireckiego. Tegorocznym triumfatorem okazał się Zbigniew Gandża. Drugie miejsce zajął Józef Ogórek, który pokonał dystans 769 km, a trzecie przypadło Krystynie Jakubowskiej z wynikiem 753 km.