Siatkarska drużyna Mickiewicza Kluczbork odniosła sukces na wyjazdowym meczu z Gwardią Wrocław, kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Wydarzenie, które miało miejsce podczas 8. kolejki Tauron 1 Ligi, było dla zespołu kluczborczan wyjątkowym triumfem, bowiem nigdy wcześniej nie udało im się pokonać rywala na jego terenie we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska.

Zawodnicy Mickiewicza Kluczbork zdominowali starcie od samego początku, narzucając swoje warunki gry na boisku we Wrocławiu. Przez większość pierwszego seta utrzymywali przewagę nad przeciwnikiem, momentami prowadząc nawet z wynikiem 21:13. Ta solidna przewaga wprowadziła pewną swobodę w grę drużyny, co nieoczekiwanie zaowocowało nerwowym finiszem. Mimo to, klub z Kluczborka ostatecznie zwyciężył pierwszą partię wynikiem 25:23.

Drugi set przedstawiał bardzo podobną dynamikę. Większość czasu to siatkarze Mickiewicza Kluczbork mieli przewagę, jednak przy stanie 19:12 ponownie nastąpił okres stagnacji. Ta przerwa w grze była na tyle poważna, że przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu 19:19. Niepowodzenie to nie zniechęciło gości, którzy w odpowiednim momencie zdołali odzyskać kontrolę nad grą i ponownie triumfować z wynikiem 25:23.