Druga runda Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym miała miejsce w Kluczborku, gdzie zawodnicy uczestniczyli w III Międzynarodowym Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym im. Mieczysława Godzwona. W kategorii elita, wyścigi zakończyły się zwycięstwem Zuzanny Krzystały (Pho3nix Cycling Team) oraz Ksawiera Garnka (UKS Krupiński Suszec).

W ten weekend, kolarze zmierzyli się na torze przełajowym w Kluczborku podczas kolejnej rundy Pucharu Polski. Rywalizacji towarzyszył III Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Przełajowym im. Mieczysława Godzwona, podczas którego najwyższe miejsca na podium zajęli Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team) i Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec).

Na starcie wyścigu elity kobiet, dobrze zaprezentowały się Zuzanna Krzystała i Antonina Białek, reprezentująca Warszawski Klub Kolarski. Obydwie szybko zdobyły przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, co sugerowało, że to między nimi rozstrzygnie się kto zdobędzie zwycięstwo. W pewnym momencie Antonina Białek uzyskała około 10-sekundową przewagę nad Zuzanną Krzystałą, jednak ta odpowiedziała silnym atakiem i ostatecznie była pierwsza na mecie, zdobywając drugie w tym sezonie zwycięstwo w wyścigach Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.