W Kluczborku nadszedł czas na sportowe rywalizacje. Przygotowania do X edycji popularnego Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć nabierają rozpędu. Jest to wydarzenie, które przyciąga entuzjastów biegania z różnych części kraju, a jego punktem kulminacyjnym będzie niedziela.

Zwolennicy marszu nordic walking będą mieli okazję rozpocząć poranek aktywnie – ich start zaplanowany jest na godzinę 11. To od nich rozpocznie się sportowa niedziela. Natomiast biegacze staną na linii startu o godzinie 13. Ich czeka wybór pomiędzy dwiema trasami – jedna ma długość 5 km, druga natomiast 10 km.

Obie trasy biegną przez malownicze tereny parku miejskiego i sąsiadują z pięknymi lasami oraz rzeką Stobrawą. Dodatkowym atutem jest obecność zbiornika wodnego Kluczbork, który dodaje uroku temu miejscu. Wszystko to sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a jednocześnie umożliwia uczestnikom podziwianie lokalnej przyrody.

Zapisy na marsz i bieg trwają do końca najbliższego dnia. To ostatnia szansa dla wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.