Było około 2 w nocy, gdy policjanci z Kluczborka otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej rodziny 20-letniego mężczyzny. Młody człowiek wyszedł z domu, informując o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Bliscy nie byli w stanie odgadnąć, dokąd 20-latek się udał. Wezwanie zaalarmowało kluczborską jednostkę.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 20-latka

W poszukiwania zaginionego 20-latka zaangażowano kilkudziesięciu policjantów. Sytuacja była poważna nie tylko ze względu na zamiary młodego mężczyzny, ale również minusową temperaturę, która bezpośrednio zagrażała życiu 20-latka. Do akcji wkroczyli również strażacy z OSP oraz funkcjonariusze z gminy Wołczyn. To właśnie na terenie gminy Wołczyn znaleziono zaginionego mężczyznę. 20-latek był cały i zdrowy. Schronił się w piwnicy jednego z budynków, gdzie policjanci trafili po godzinie 9 rano. Poszukiwania trwały całą noc, na szczęście zakończyły się szczęśliwie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Dzięki trosce bliskich 20-latek otrzymał niezbędną pomoc. Pamiętajmy, by nie ignorować niepokojących sygnałów. W ten sposób można ocalić komuś życie.