Zakup węgla na preferencyjnych warunkach jest możliwy także w Kluczborku. Miasto poinformowało mieszkańców, że dopełniono wszelkich formalności. Teraz pozostaje oczekiwanie na dostawy węgla, co może się dłużyć, biorąc pod uwagę niskie temperatury na zewnątrz. Mieszkańcy Kluczborka zgłosili zapotrzebowanie na około 900 ton węgla.

Dystrybucją węgla w Kluczborku zajmą się trzy firmy

Coraz zimniejsze dni i noce typowe dla końca listopada niecierpliwią mieszkańców Kluczborka. Właściciele domów wciąż czekają na węgiel. Burmistrz miasta uspokaja i tłumaczy, że miasto dopełniło wszelkich formalności. Kolejny krok należy już do firm, które zobowiązały się do dystrybucji. Są to trzy firmy, zajmujące się sprzedażą węgla. Jedna z firm pochodzi z Kluczbork, a pozostałe dwie z miejscowości sąsiadujących. Gotowość firm jest ostatnim elementem procesu dystrybucji. Możliwe, że węgiel pojawi się u odbiorców już niedługo, na co wszyscy zainteresowani liczą z niecierpliwością.

Kto może kupić węgiel na preferencyjnych warunkach?

Zakup węgla na preferencyjnych warunkach jest odpowiedzią rządu na problemy z dostępem do węgla. To także okazja do tego, by kupić węgiel taniej. Preferencyjny węgiel jest tańszy od węgla rynkowego o około 1000 zł za tonę. Właściciele gospodarstw domowych mogą wnioskować o 1,5 t węgla w tym roku i 1,5 t w przyszłym. Warto pamiętać, że prawo do zakupu rządowego węgla mają tylko te osoby, które nie dotarły do tańszego węgla wcześniej. Kolejnym warunkiem jest zgłoszenie źródła ciepła w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Po otrzymaniu informacji o akceptacji wniosku o węgiel należy dokonać wpłaty na numer konta podany na stronie Urzędu Miasta. Po dokonaniu wpłaty należy spodziewać się możliwości odbioru zamówionego węgla.