Nowoczesna, klimatyczna kawiarnia Kinowa mieszcząca się w dobrej lokalizacji zakończyła działalność. Kawiarnia w zrewitalizowanym obiekcie była przyjazna dla oka i klimatyczna. Niestety, najpierw pandemia, a następnie wysokie ceny energii i gazu sprawiły, że pierwszy najemca zrewitalizowanej kawiarni zrezygnował. Miejsce o dużym potencjale szuka więc nowych. kreatywnych osób.

Kawiarnia Kinowa otworzona w złym czasie

Kawiarnia Kinowa w Kluczborku miała wszystko to, co potrzebne jest w dobrym lokalu gastronomicznym. Sympatyczna obsługa, pyszne napoje i słodkości, a wszystko to było częścią przestronnego, estetycznie urządzonego wnętrza. Przyjazny klimat kawiarni szybko przyciągnął klientów. Mieszkańcy miasta chętnie odwiedzali nowy lokal, otwarty w maju 2021 roku. Niestety, zainteresowanie klientów nie wystarczyło, by najemca był w stanie zmierzyć się z wysokimi kosztami prowadzenia biznesu. Najpierw trzeba było zmierzyć się z obostrzeniami w związku z pandemią, a następnie w krótkim czasie zarobić na wysokie ceny energii i gazu. Kawiarnie dłużej obecne na rynku mają z tym problem, a co dopiero lokal, który dopiero wystartował.

Lokal dostępny dla nowego najemcy

Kawiarnia Kinowa nie jest już otwarta dla gości. Lokal czeka na nowego najemcę, odważnego lub majętnego na tyle, by zmierzyć się z wysokimi kosztami energii i gazu. Nie ulega wątpliwości, że miejsce jest idealne do prowadzenia tego typu biznesu. Trudność polega na tym, by przetrwać zimę. Być może nowy najemca pojawi się wiosną, gdy nastroje będą bardziej optymistyczne, a ceny energii nieco spadną. Jedno jest pewne: szkoda takiego miejsca na zmarnowanie. Mimo wszystko jesteśmy przekonani, że wkrótce ktoś doceni potencjał tego lokalu.