Co robić w wakacje? Sposoby na letnią nudę

Trudno wyobrazić sobie piękne mieszkanie bez roślin. Jeszcze dziwniejsze wydaje się posiadanie ogrodu bez kwiatów, jednak czasami, mimo szczerych chęci, aranżacja ogrodu marzeń się nie udaje. Za ten stan rzeczy odpowiedzialne są choroby roślin i szkodniki. Dzisiaj zaprezentujemy Wam nietypowe sposoby, dzięki którym wzmocnicie swoje rośliny i ochronicie je przed szkodnikami.

Cynamon jako najlepsze remedium na pleśń i grzyby

Czy zdarza Wam się kupować nowe domowe roślinki w supermarketach? Jeśli tak, to z pewnością wiecie już, że wiele marketowych roślin cechuje się krótkim życiem i skłonnością do chorób. Wszystko przez złe warunki przechowywania roślin w sklepach. Warto jednak podkreślić, że marketowe kwiaty są również tańsze, czasami więc warto się skusić. Zwłaszcza gdy zna się niezawodny patent z cynamonem. Aromatyczna przyprawa świetnie sprawdzi się jako dodatek do deserów i jako naturalny środek na wzmocnienie roślin. Wystarczy wysypać cieniutką warstwę cynamonu na powierzchni zapleśniałej ziemi, by skutecznie pozbyć się problemu. Eksperci polecają również tworzenie roztworu cynamonu i wody i wykorzystywanie go do spryskiwania roślin. To naprawdę działa!

Odżywka z bananów i mydło na odstraszenie szkodników

Drogie odżywki do roślin? To już przeszłość! Od teraz inwestuj wyłącznie w banany, które nie tylko są bardzo smaczne i zdrowe, ale również posiadają skórkę z niezwykle cennymi właściwościami. Nie wyrzucaj skórki po zjedzeniu banana, zanurz ją w wodzie na 24 godziny, a następnie użyj do podlewania roślin: ogrodowych i doniczkowych. Możesz również poszatkować skórkę i zakopać ją w ziemi, gdzie rozłoży się jako naturalny nawóz. Jest to rozwiązanie proste i tanie, a przy tym skuteczne.

Warto również wspomnieć o aromatycznych mydłach. Tak, takich do mycia ciała. Zapachowe mydełka odstraszają szkodniki. Wystarczy więc umieścić kostkę mydła w materiałowym, przewiewnym woreczku (poliester i torebki foliowe odpadają), a następnie powiesić na drewnianym paliku. Mydło będzie pachniało intensywnie zwłaszcza po deszczu.