Urząd Gminy w Kluczborku poinformował niedawno o korzystnej inwestycji dla miasta. Odkupiono bowiem dużą działkę wraz z budynkiem od firmy Orange. Do transakcji doszło niejako przypadkiem, natomiast gmina ma już gotowe plany zagospodarowania nowej przestrzeni. Zaplanowano również remont dwóch świetlic w Kluczborku, na co już uzyskano dofinansowanie.

Duży budynek na cele społeczne?

Budynki wraz z działką znajdujące się na ulicy Ligonia zostały zaproponowane gminie przez spółkę Orange. Stało się to przy okazji transakcji związanej z przejęciem przez gminę należącego do spółki odcinka drogi. W nowej ofercie pojawiła się 40 arowa działka i znajdujące się na niej trzy budynki o łącznej powierzchni 3000 metrów kwadratowych. Gmina szybko dostrzegła potencjał tej inwestycji, kosztującej 2,2 mln zł, a więc stosunkowo niewiele. Działka znajduje się bowiem w bardzo dobrej lokalizacji, a solidne budynki stanowią potencjał, którego firma Orange nie miała możliwości wykorzystać. Gmina z kolei planuje zorganizować w tym miejscu nową siedzibę Środowiskowego Domu Pomocy, a także otworzyć miejsce pobytu dla osób starszych. Tyle wiadomo na ten moment, planów jest ponoć więcej.

Przyszłość zabudowań przy ulicy Ligonia

Warto wspomnieć, że Orange nie wyprowadza się ze wszystkich budynków na odkupionej przez gminę działce. Firma będzie odnajmować biura o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Część pomieszczeń zajmują również lokale usługowe, między innymi fryzjer czy stomatolog. Po zmianie właściciela budynku to się nie zmieni i przedsiębiorcy będą mogli dalej sobie działać. Wolne pomieszczenia zostaną natomiast zagospodarowane zgodnie z wizją gminy. Pewnym ograniczeniem są tutaj finanse. Gmina musi uzyskać odpowiednie dofinansowania, by zrealizować wszystkie ze swoich planów. Istnieje jednak spora szansa, że wszystko uda się załatwić. Tymczasem warto wspomnieć także o inwestycjach, które już rozpoczęto. Mowa o modernizacji dwóch świetlic miejskich w Kluczborku. Uzyskano na ten cel środki w ramach wsparcia dawnych terenów PGR. Ogłoszono przetarg, a efektów możemy spodziewać się w przyszłym roku.