Lato to czas wzmożonej aktywności insektów, uciążliwych dla ludzi i zwierząt. Do najbardziej dokuczliwych i zarazem niebezpiecznych należą oczywiście kleszcze. Warto zabezpieczać swoje zwierzęta przed kleszczami i pchłami, ale warto również pamiętać, że istnieją naturalne sposoby, dzięki którym życie naszych pupili będzie łatwiejsze. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was garść informacji o ziemi okrzemkowej i jej fantastycznych właściwościach!

Ziemia okrzemkowa — naturalny zabójca szkodników

Wiele osób stosuje chemiczne środki do zwalczania insektów, co ma niestety tragiczne skutki dla życia innych zwierząt, między innymi ptaków. Chemia nie jest korzystna także dla nas samych, dlatego warto zaprzyjaźnić się ze sposobami prosto z natury. Jednym z nich, przy okazji naprawdę skutecznym, jest ziemia okrzemkowa. Ma ona postać proszku powstałego w wyniku zmielenia skamieniałych szkieletów okrzemek — małych organizmów wodnych. Dla ludzi i ssaków ziemia okrzemkowa jest zupełnie nieszkodliwa. To produkt nietoksyczny. Jego skuteczność kryje się w budowie. Proszek o ostrych krawędziach, bez znaczenia dla nas, dostaje się we wszystkie zakamarki owadziego ciała. Ranione w ten sposób insekty umierają z odwodnienia.

Zastosowanie ziemi okrzemkowej

Ziemia okrzemkowa wytępi nawet kleszcze, dlatego warto od czasu do czasu wcierać ją w ciało psa lub kota, zwłaszcza jeśli zwierzę często jest kąsane przez kleszcze. Martwe insekty po kilkunastu godzinach będzie można wyczesać z sierści lub futra. Ziemia okrzemkowa świetnie sprawdzi się również w ogrodzie, chroniąc rośliny przed mrówkami, ślimakami, czy larwami. Ten prosty sposób powinien zainteresować wszystkich właścicieli roślin ogrodowych, w tym warzyw i owoców. Co więcej, ziemię okrzemkową możemy wykorzystać także w domu. To nieoceniona pomoc w walce z pluskwami, czy rybikami. Krzemionka ochroni również rośliny doniczkowe. Koszt ziemi okrzemkowej nie jest zatrważający, za 20 kg proszku zapłacimy średnio 70 zł.

Przeczytaj również: https://www.infozlocieniec.pl/naturalny-sposob-na-pozbycie-sie-slimakow-z-ogrodka/.