Stary basen przy ulicy Kołłątaja ma zostać zmodernizowany. Radni miasta omawiali już wstępne założenia na temat tej inwestycji i zdążyli pochwalić się nią mieszkańcom Kluczborka. Na radość jest jednak za wcześnie, gdyż pozostaje kwestia pozyskania środków na realizację przedsięwzięcia. Miasto potrzebuje około 40 milionów na ten cel.

Nowoczesny basen w mieście

Nowoczesne i przede wszystkim duże pływalnie są potrzebne w każdym mieście. Nic tak dobrze nie wpływa na organizm, jak aktywność fizyczna, a pływanie podoba się nawet największym leniuchom. Basen to także wyjątkowa atrakcja dla dzieci. Stąd pomysł radnych przyjęto entuzjastycznie.

W miejscu starego basenu przy ulicy Kołłątaja ma powstać zupełnie nowy obiekt wart 40 milionów złotych. Wewnątrz budynku ma powstać sześciotorowy basen pływacki o długości 25 metrów, basenik dla dzieci, zjeżdżalnia, jacuzzi i strefa spa z saunami i dodatkowym jacuzzi. Zapowiada się ciekawie, jednak od pomysłu do realizacji przedsięwzięcia może minąć kilka lat. Na razie mówimy bowiem o dość luźno rzuconym pomyśle.

Skąd Kluczbork pozyska środki na budowę basenu?

Radni muszą dopracować swoją koncepcję, co pewnie nie zajmie tak dużo czasu, jak przygotowanie projektu i pozyskanie środków na budowę basenu. Miasto z pewnością będzie starać się o dofinansowanie od państwa lub ze środków Unii Europejskiej. Według zapowiedzi ogłoszenie przetargu na przygotowanie planu projektu ma nastąpić już wkrótce. Kluczbork wyda na ten cel około 130 tys. zł.

Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar nie ukrywa, że najwięcej czasu zajmie pozyskiwanie finansów i realizacja projektu. Przygotowanie dokumentacji zajmie pewnie nie mniej niż pół roku. Na nowy basen przyjdzie nam więc poczekać jeszcze kilka lat, ale już teraz możemy być pewni, że miasto nie zrezygnuje z tego pomysłu. Zainteresowanie nowym basenem jest zbyt duże, by tę inwestycję uznać za niewartą zachodu.

Tymczasem pozostają nam inne aktywności sportowe. Inspiracje do zdrowego stylu życia znajdziecie tutaj: https://www.bezprzerwy.pl/.