Olbrzymi Hotel Stobrawa, dziś zrujnowany, jest doskonałym przykładem nieprzemyślanej strategii biznesowej. Wielki hotel w małym mieście co prawda miał swoje lata świetności, ale jego sława nie trwała długo. Wątpliwa perełka architektury PRL niszczała od 1997 roku, aż w końcu nad budynkiem zlitował się deweloper, który kupił Stobrawę za nieco ponad milion złotych.

Wspomnienia z czasów PRL

Z biegiem lat mamy tendencje do koloryzowania własnej przeszłości, która wydaje nam się wspanialsza, niż była w istocie. PRL był niezwykle trudnym czasem dla kraju i Polaków, ale miał też pozytywne aspekty. Ludzie starali urządzić się w niekorzystnym ustroju jak najlepiej, przez co o interesach i imprezach z tamtych lat opowiada się do dziś.

Hotel Stobrawa rozpoczął swoją działalność w połowie lat 70. Jak na tamte czasy był nowoczesny i imponujący. Budynek tętnił życiem przez kilka lat, a do obecnych tam klubów przybywali znamienici goście: gwiazdy i śmietanka towarzyska PRL. Byli pracownicy do dzisiaj często wspominają o wszechobecnym donosicielstwie, które wchodziło w zakres obowiązków zatrudnionych w Stobrawie osób. Takie to były czasy!

Hotel osłabiły ciężkie dla Polski lata 80. A kiedy ustrój się zmienił, Stobrawa ostatecznie zaczęła upadać. W 1997 roku zamknięto budynek i tętniące życiem sale zostały już tylko wspomnieniem.

To będzie fantastyczny budynek mieszkalny

Okazało się, że konstrukcja Hotelu Stobrawa jest w znakomitym stanie. Budynek nadaje się do bycia filarem nowego osiedla mieszkaniowego Green Park Kluczbork. Jak przyznał sam deweloper, tak wielki hotel nie ma racji bytu w małym mieście, ale luksusowe mieszkania i apartamenty to co innego.

Wiele wskazuje na to, że Hotel Stobrawa za kilka lat znów zatętni życiem i przestanie straszyć przechodniów. Mieszkańcy miasta mają nadzieję, że w części usługowej budynku powstaną ciekawe kluby i kawiarenki, w którym można by powspominać dawne czasy.

Jeśli lubisz ciekawe historie z przeszłości, koniecznie zobacz wyjątkowe treści na stronie NieznanaHistoria.pl! Ta wiedza Cię zaskoczy!