Gdzie wybrać się podczas wizyty w Kluczborku? Jak spędzić czas wolny? Kluczbork oferuje również szereg ciekawych atrakcji dla turystów.

Już w odległości 50 km od Opola, nad rzeką Stobrawą, możemy zawitać do Kluczborka, którego historia sięga XIII wieku. Co warto zobaczyć podczas wizyty?

Brama Krakowska – ul. Zamkowa

Podczas zwiedzania Kluczborka warto zobaczyć Bramę Krakowską, która stanowi fragment murów miejskich pochodzących z czasów średniowiecza.

Stobrawski Park Krajobrazowy – na terenie 12 gmin

Jest to najmłodszy park krajobrazowy na ziemi opolskiej. Powstał w 1999 roku. Ponadto można podziwiać tu liczne rozlewiska, żyjące nad nimi ptaki jak również sielskie okoliczności przyrody. Liczne wydmy, rzeki, stawy hodowlane czy starorzecza są z pewnością warte zobaczenia.

Kościół Ewangelicki Chrystusa Zbawiciela w Kluczborku – ul. Chrobrego 23, pl. Gdacjusza

Kościół należy do panteonu najcenniejszych zabytków. Wybudowany w stylu gotyckim kościół znajduje się nieopodal Rynku. Wzniesiono do w XIV wieku, posiada wnętrza w charakterystycznym stylu rokoko. Ponadto warto zwrócić uwagę na zabytkowe organy, na których odbywają się koncerty organowe. Warto zauważyć, że z wieży jest możliwość obserwacji panoramy miasta.

Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku – ul. Zamkowa 10

Muzeum znajduje się w centrum, w budynku Bramy Krakowskiej. Związane jest z pszczelarstwem oraz księdzem Janem Dzierżonem, czyli najbardziej znanym na świecie polskim pszczelarzem. Zbiory muzeum dotyczą pszelarstwa i historii regionu.

Rynek w Kluczborku

Po przekroczeniu Bramy Karkowskiej naszym oczom ukazuje się kluczborski Rynek. Kiedyś w tym miejscu znajdował się plac targowy. W centrum stoi ratusz z XVIII wieku. Cały rynek został zrewitalizowany i dlatego stanowi wizytówkę miasta. Obecne są również liczne restauracje, gdzie można się posilić i park miejski, w którym można odpocząć w otoczeniu przyrody.