Już w ten poniedziałek do Kluczborka zjedzie się ponad 150 osób z różnymi niepełnosprawnościami. W dniu 23 sierpnia odbędą się artystyczne warsztaty, a we wtorek (24.08.2021 r.) wszystkie stworzone podczas nich dzieła zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanych straganach. 

Festiwal Niezwykłości — aktywność twórcza osób z niepełnosprawnościami w Kluczborku

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Nadzieja” co roku organizuje Festiwal Niezwykłości. Celem tego wydarzenia jest zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do działania i twórczości artystycznej. Osoby takie nierzadko są bardzo zdolne. Stowarzyszenie chcę pokazać światu te wszystkie talenty.

W festiwalu weźmie udział ponad 150 osób z kilku różnych województw z różnych stron Polski. Całość podzielona jest na dwa dni — w pierwszy dzień odbędą się warsztaty, które odbędą się w pałacu w Pawłowicach. Podczas nich uczestniczy będą trenować tworzenie różnorodnych rękodzieł, a także integrować się ze sobą i odkrywać swoje talenty. 

Drugiego dnia wszystkie te arcydzieła możecie podziwiać na straganach, które zostaną rozstawione na kluczborskim rynku. Oprócz wystawy odbędą się też pokazy artystyczne. Obejrzeć rękodzieła i występy może każdy w godzinach od 11 do 15 w dniu 24 sierpnia.