Bieg Tropem Wilczym był połączony z historyczną rekonstrukcją i prawdziwym  wojskowym posiłkiem. Można było również odbyć kurs pierwszej pomocy, a całe wydarzenie miało na celu upamiętnienie i oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Trasa miała tyle samo metrów, co rok, w którym zmarł ostatni z nich. W tym roku zorganizowano również charytatywne wydarzenie towarzyszące dla Iwony Glazer. 

Bieg Tropem Wilczym — bieg całej Polski

15 sierpnia odbyła się już 9. edycja Biegu Tropem Wilczym. Jest to wydarzenie, które odbywa się w wielu miejscowościach jednocześnie. Głowna trasa liczy dokładnie 1963 metry — jest to także rok, w którym zmarł Józef Franczak (ostatni żołnierz wyklęty). Udział w biegach wzięło kilkaset osób. Największa frekwencja została odnotowana na upamiętniającej trasie pamiątkowej o długości 1963 metrów. Poza tym odbyły się jeszcze trzy inne biegi: na 5 km, na 10 km i Nordic Walking na 5 km. 

Na 5-kilometrowym dystansie zwyciężyli Mateusz Pawełczak i Barbara Pawełczak, na w biegu 10-kilometrowym Dawid Mazurkiewicz i Justyna Hajda. Natomiast na trasie nordic walking triumfowali Leszek Mielcarek i Agata Morawiec. Mimo wszystko nagrody znalazły się dla każdego i nikt nie wyszedł nieuhonorowany. Każdy z osobna otrzymał pamiątkowy t-shirt i medal. Na sam koniec odbyło się jeszcze spotkanie dla rodzin członków armii Żołnierzy Wyklętych, na którym wyrazy szacunku przyzanno także im.